Kajutová loď pro 6 osob

Zajištění a zprostředkování dovozu kajutové lodě výrobce Viking Mouldings. Nakládka probíhala ve stísněných podmínkách malého přístavu na Cl. du Midi poblíž francouzského Toulouse. Po naložení čekalo loď 1900 km po evropských dálnicích, aby po 3 dnech byla spuštěna do vod Baťova kanálu.

img img
img img

Ocelová kajutová loď pro 2 osoby

Nizozemí, Rotterdam a malé sympatické ocelové plavidlo délky 6,5m. Po příjezdu do ČR byl vyměněn starý neekologický dvoutaktní motor Yamaha za zcela nový téže značky, aby loď splňovala požadovaná kritéria pro zápis do lodního registru.

img img
img img

Kajutová loď pro 6 osob

Opět Viking Mouldings, opět Toulouse, jenom cesta byla tentokrát kratší - spuštění na vodu probíhalo v Kralupech nad Vltavou

img img

Kajutová loď pro 4 osoby

Holandsko, nedaleko Rotterdamu, předprodejní prohlídka lehké laminátové kajutové lodě pro 4 osoby s motorem o výkonu 160 koní udělující plavidlu velice slušnou dynamiku

img img

Ocelová kajutová loď pro 6-8 osob

Holandská provincie Friesland byla startovním bodem dalšího transportu plavidla modelové řady Brekken. Předprodejní prohlídka proběhla o vánocích, v únoru byly vyřízeny veškeré formality a finanční transakce. V březnu se vykonal poprodejní servis, plavidlo bylo pojištěno pro plavbu ve vnitrozemských vodách EU a vlastní silou se vydalo na plavbu do Prahy. Po 3 týdnech dorazilo i přes vysoký stav vody na Labi v naprosté pohodě do přístavu Praha Holešovice.

img img
img img

Malý kajutový člun pro 2 osoby

Chvilku před nástupem opravdové zimy došlo k realizaci dovozu malého dřevěného kajutového člunu (bez motoru) ze severního pobřeží Nizozemska. Protože loď byla opravdu malá, mohli jsme pro transport použít normální osobní automobil se speciálním lodním přívěsem. Po příjezdu do ČR byla loď vybavena novým motorem Tohatsu o výkonu 5 koní a byly provedeny další servisní úkony včetně nových nátěrů.

img img

Rekonstruovaný vlečný remorkér

I když k dovozu tohoto plavidla nakonec nedošlo, udělalo na nás veliký dojem. Předprodejní prohlídka s klientem dopadla nad očekávání dobře, ve světle dalších okolností soukromého charakteru však z nákupu sešlo. Jednalo se o velice povedeně restaurovaný vlečný remorkér, který byl velice citlivě přestavěn na obytnou loď. Zde výjimečně prozradíme i cenu - jednalo se o částku 69 000 EUR. Loď pak byla údajně prodána novému zájemci z Belgie.

img img

Obytná ocelová motorová loď pro 4 osoby

Pro nejmenovanou pražskou společnost jsme provedli dovoz lodě, která se nám hledala poměrně obtížně. Výkon stabilního motoru nesměl překročit 10 koní, výška plavidla nesměla překročit 2,5m, vyžadována byla i atypická šířka a veliká letní paluba. Nakonec jsme odpovídající plavidlo našli na jezerech poblíž Berlína. Po příjezdu do ČR došlo ke snížení plavidla o 35 cm (nové okenní rámy + skla), komplexní přestavbě interiéru a rekonstrukci elektroinstalace (zjednodušení ovládacích prvků na minimum). Poté loď prošla technickou prohlídkou a byla zapsána do lodního registru

img img

Kontaktní informace
SP Praha s.r.o.

Provoz, prodej a pronájmy rekreačních lodí a hasbótů
Komunardů 43
170 00 Praha 7

Email:
sppraha@sppraha.cz


Tel.:
281 932 666
281 930 708

Fax:
220 921 278

Lodní weby:
Evropské hausbóty
Půjčovna lodí Vltava
Půjčovna lodí Baťův kanál
Výletní plavby pro nejmenší
Přívoz Úholičky - Husinec
Kapitánské kurzy